Haberler

Aksu Vital 15.Uluslararasi Kalite Ödülüne Layik Görüldü.

Sağlıklı ve doğal ürünleriyle Türkiye'de lider Dünya'da ise 80 ülkeye ihracat yapan Aksu Vital, 15. Uluslararası Kalite Ödülü’nün sahibi oldu.

15-uluslararasi-kalite-odulune.jpg

Sağlıklı ve doğal ürünleriyle Türkiye'de lider Dünya'da ise 80 ülkeye ihracat yapan Aksu Vital, 15. Uluslararası Kalite Ödülü’nün sahibi oldu.

Gıda, gıda takviyeleri, kişisel bakım ürünleri ve kozmetik ürün çeşitlerinde Aksu Vital, Shiffa Home, Avicenna ve Softem markalarıyla 30 yıldır hizmet veren Aksu Vital'in kalite konusunda göstermiş olduğu bu başarı bir ilk değil. Daha önce de özellikle inovasyon ve nitelikli ürünler alanında aldığı birçok ulusal ve uluslararası ödül var.

Aksu Vital'den yapılan açıklamada geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan bitkisel ve doğal ürün kullanımının son yıllarda yükselen bir oranda artarak yediden yetmişe herkes tarafından tercih edildiği belirtildi. Dünya Sağlık Örgütü'nün yaptığı bir araştırmada Dünya nüfusunun %70' inin bitkisel ve doğal ürünlerden yararlandığı gerçeğine dikkat çekilerek bu eğilimin kaliteli, doğal ve üstün nitelikli ürünlerle karşılık bulması gerektiği vurgusu yapıldı.

Alınan ödül ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aksu Vital Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu ''Son yıllarda ülkemizde ilaç firmalarıyla birlikte birçok marka bu alanda çeşitli ürünler üreterek pazara sundu. Aksu Vital markası olarak yüzde yüz yerli Ar-Ge merkezimizde her yıl yeni ürünler geliştirilerek pazardaki liderliğimizi ve öncülüğümüzü koruyor ve aldığımız ödüllerle de bunu pekiştiriyoruz. Hedefimiz her yıl sağlıklı bir şekilde büyümek olduğu gibi asıl misyonumuz olan doğaya bağlılığımız ve sağlıklı bir gelecek için sağlıklı insan neslinin korunması bizim için asıl ödül ve mutluluktur.'' ifadelerini kullandı.