Haberler

Aksu Vital, Ekvator Ginesine de ihracat yapıyor

İSTANBUL (AA) - Aksu Vital, Ekvator Ginesi’ne ihracata başladı.

Aksu Vital Doğal Ürünler AŞden yapılan açıklamaya göre, bu yıl 25. yılını kutlayan Aksu Vital, doğal ürünlerinin ihracatına her yıl büyüyerek devam edecek. 400’e yakın ürün çeşidi arasından her ürün grubunda ihracat yapan firma, hurmanın anavatanı olan Suudi Arabistan’a hurma pekmezi ihraç ediyor. 5 kıtada 30 ülkeye ihracat yapan firma, bu yıl hedeflerini daha da büyütüyor.

1989 yılında bal üretimi ile faaliyetine başlayan Aksu Vital, ilerleyen yıllarda doğal ürünler konusunda uzmanlaştı. 25 yıllık tecrübesiyle Aksu Vital, Shiffa Home, Avicenna, Vitalest, Softem, Natural Hekimce markaları altında gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik ürünler üretiyor.

Aksu Vital, bal, pekmez, bitkisel yağlar, bitkisel kremler, bitkisel şampuanlar, bitkisel sabunlar, sporcu ürünleri, bitkisel çaylar, öğütülmüş ürünler, gibi zengin ürün çeşitleriyle insanlığa sağlıklı, dinç ve formda bir yaşam sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aksu Vital Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu, özellikle son iki yılda yoğun olarak katıldıkları uluslararası fuarlarda ürünlerinin gördüğü büyük ilgi ile ihracatta hızlanan bir ivme yakaladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Ürünlerimizin bu kadar ilgi görmesinde, üretim ve Ar-Ge’ye yaptığımız yatırım ile son teknoloji üretim tekniklerini kullanmamızın katkısı büyüktür. İhracata bu yıl daha fazla ağırlık vermek istiyoruz. İhracatımızı arttırarak ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunma ve bir dünya markası haline gelme gayreti içindeyiz. 2014 yılının ilk önemli ihracat gelişmesi Afrika kıtasında yer alan Ekvator Ginesi’ne ilk defa ihracat yapmamız oldu."

Bu yıl belirledikleri hedef ülkelere ihracata başlamak ve ihracatta yüzde 15 büyüme hedefini yakalamak niyetinde olduklarını vurgulayan Aksu, amaçlarının ihracat cirosunun toplam ciro içindeki oranını her yıl arttırmak olduğunu da vurguladı.

Haberler

Language Options

TÜRKÇE

ENGLISH

русский

BOSNA HERSEK

العربية