Haberler

AksuVital Düzce Üniversitesi İle İşbirliği Protokolü İmzaladı.

AksuVital Doğal Ürünler Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Programı kapsamında Düzce Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Rektörlük Makamında gerçekleşen imza protokolüne; Yönetim Kurulu Başkanımız Yunus Aksu ile Düzce Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Koordinatör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Uğur Hasırcı ile birlikte Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Kaya, Uzman Kağan Ağan ve Fabrika Müdürümüz Yüksek Kimyager Çağlar Kulu katıldı.

Protokolle birlikte yapılacak çalışmaların, hem AksuVital Doğal Ürünler Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş, hem de Düzce Üniversitesi için büyük önem arz ettiğini dile getiren Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bu işbirliğinin Düzce şehri ve bölge için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyareti sırasında Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Kaya, merkezin çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

İmzalanan protokol sonrasında, Yığılca’da bulunan Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) ziyaret edildi. DAGEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu tarafından merkezin gerçekleştirdiği çalışmalar anlatıldı. Ziyarette, arı ürünleri alanında ortak yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Programı kapsamında tahsisi gerçekleşecek olan arazi ve köy hakkında Düzce Üniversitesi heyetinden ve Köy Muhtarı Sedat Özbek bilgi alındı. Yapılacak bitki ekim ve üretim çalışmalarında kullanılması planlanan arazi, çevre ve sağlık çalışmalarının yürütülmesi açısından önemli incelemelerde bulunuldu.

Haberler

Language Options

TÜRKÇE

ENGLISH

русский

BOSNA HERSEK

العربية