Ar-Ge ve Üretim

Ar-Ge: Doğa bizim ilk ve asıl Ar-Ge merkezimizdir. Ürettiğimiz her ürünün ve yaptığımızın işin ilham Kaynağı olan doğa, bize araştırma ve geliştirme konusunda çok önemli ipuçları sunmaktadır. Elbette sektörün lider kuruluşu olarak, gelişmiş tıbbi cihaz ve uzman kadromuzla Ar-Ge çalışmalarımızı yürütüyoruz ancak her işe doğada başlıyoruz.

Ar-Ge merkezimizin teknik alt yapısından bahsetmek gerekirse; Aksu Vital olarak, sektördeki öncü rolümüzün ve sorumluluğumuzun hakkını vermek adına, sektördeki herkese açık modern laboratuvarlarıyla hizmet veriyoruz. Bu hizmetimizle sadece kendi firmamıza değil, bizim gibi doğal ürün sektöründe çalışan tüm firmalar adına doğallığın itibarını korumaya çalışıyoruz. AksuVital Ar-Ge merkezi; doktor, gıda ve kimya mühendisleri, kimyager, tıbbi ve aromatik yağlar uzmanlarından oluşan, alanında yetişmiş laboratuvar kadrosuyla çalışmalarını yürütmektedir. 600 m2 alana sahip laboratuvarı, süreç içerisinde ihtiyaç duyulan bütün hammadde ve son ürün analizlerinin yapılabilmesi için gerekli, HPLC, GC-MS, atomik absorpsiyon vb. teknik donanıma sahiptir. Ar-Ge departmanımız, Türkiye’de bilimin öncülerinden olan; Tübitak, İstanbul Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi gibi üniversiteler ve kurumlar ile birlikte başarılı projeler üretmektedir.

AksuVital Ar-Ge merkezi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayı ile doğal ürünler sektöründe Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezi olmuştur. Ar-Ge merkezimizde yılda ortalama 15-20.000 civarında analiz yapılmaktadır.

Üretim: Kaliteli hammaddeden kaliteli ürün elde edileceği ve maksimum fayda sağlayacağı düşüncesinden hare­ketle, Türkiye ve dünyanın en iyi bölgelerinden se­çilen hammaddeler ile İleri teknoloji kullanım bece­rimizi birleştiriyoruz. Laboratuvarlarımızda gerekli tetkikler uygulanan ürünleri, bilimsel ve hijyenik ko­şullarda üretim bandına alıyoruz. Geleneksel tıbbın felsefesi ve iyiliğini; modern ve teknolojik bir yakla­şımla harmanlayarak üretim yapıyoruz. AksuVital olarak, uluslararası standartlardaki mo­dern tesislerimizde; uzman kadromuzla, GMP (Good Manufacturing Process-İyi Üretim Uygulamaları) ka­lite standartlarında çalışıyoruz. Tesislerimizde Helal, ISO 2200 ve ISO 9001 kalite standartlarını uygulu­yoruz.

3gorsel-ic-safya-3379_4228.jpg