AKSUVİTAL

Sambucus Nigra Efervesan

Sambucus Nigra Efervesan

Kara Mürver Tanımı ve Kullanım Alanları

Latince adı ile Sambucus, halk arasında bilinen ismi ile Kara Mürver, Hanımeligiller familyasındandır. Birçok bölgede, özellikle dere kenarlarında veya atıl bırakılan bölgelerde kendiliğinden yetişir. Kara mürver çiçeği, yüzyıllardır sıklıkla kullanılan bitki türüdür.  Amerika’da sıklıkla kullanılan bu bitki geleneksel tıpta destekleyici etkilere sahiptir. Ancak bitkinin çiğ meyvelerinde, kabuğunda ve yapraklarında zehirli etken maddeler olabilmektedir. Bu nedenle, tüketilirken doğru dozajlarda kullanılmalıdır.

Bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için ise, doğru dozajlarda hazırlanmış olan ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

Kara Mürver Bitkisinin Etken Madde İçeriği:

Çiğ mürver meyvesinin % 80’lik kısmı su, % 18 karbonhidrat ve proteinlerden oluşmaktadır.

Kara mürver bitkisinin yapısında C vitamini, demir ve B6 vitamini bulunmaktadır.


Aksu Vital Sambucus Kids Nedir? 

Kara Mürver Ekstraktı ve C Vitamini içeren ahududu aromalı takviye edici bir gıdadır.  Çinko ile zenginleştirilmiştir. 

 

İçeriği: (1 tablet için): Asitik düzenleyiciler (Sitrik Asit, Sodyum Bikarbonat), L-Askorbik Asit (C Vitamini:500 mg), Maltodekstrin , Hacim Arttırıcı ( Sorbitol),  Emiügatör (Polietilen Glikol), Kara Mürver Ekstresi (Sambucos Nigra) :150 mg, Aroma Vericiler ( Ahududu, böğürtlen, Çilek), Çinko Glukonat (Çinko: 7,5 mg), Stabilizör ( Polivinilpirolidon), Tatlandırıcı ( Sukraloz).

 

Etken Madde Günlük Alım Dozu:                                                  %BRD

Miktar 1 Tablet

Kara Mürver Ekstresi ( SambucUs nigra)          150mg                         -

L- Askorbik Asit (Vitamin C)                            500 mg                      625    

Çinko Glukonat (Çinko)                                   7.5mg                         75

 

Neden Sambucus Nigra Efervesan ?

AksuVital, 30 yıllık tecrübesiyle gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik alanlarında yaklaşık 400 çeşit ürün üretmektedir. Üretilen her ürünü doğadan tüketiciye ulaşana kadar özenli ve titiz bir çalışmadan geçmektedir. En doğal ve kaliteli hammadde temin edilip, Ar-Ge laboratuvarında testten geçmekte, hijyen ve kalite standartlarında üretime girmektedir. Tüketiciye ulaşacak her ürün doğal ve birinci sınıf kaliteye sahip olmalıdır. Bu sebeple tüm süreç uzman kadro yönetiminde geliştirmektedir.  

Yüksek kaliteye sahip tüm ürünlerimiz: 

  • ISO 22000:2005 kalite standartlarına uygundur, 
  • GDO içermez, 
  • Silikon içermez, 
  • Renklendirici içermez, 
  • Kaliteli, yüksek etken madde kullanılarak üretilir. 

 

400 çeşit ürünüyle sektörde ilklerin markası haline gelen AksuVital, uzman kadrosu, hijyenik ve ileri teknolojiye sahip modern tesislerinde, ilgili mevzuatlar çerçevesinde GMP (Good Manufacturing Process-İyi Üretim Uygulamaları), ISO 22000:2005 ve ISO 9001: 2008 standartlarına göre üretim yapılmakta ve sertifikalandırma süreçleri titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Arge merkezimiz ile kalitede meydan okuyoruz

Geliştirdiğimiz bütün ürünler için rehberimiz ve öğretmenimiz hep doğa oldu. Bu yüzden doğa bizim ilk Ar-Ge merkezimiz. Ürettiğimiz bütün ürünlerin doğal özelliklerini en iyi şekilde koruyarak tüketiciye sunmak doğaya verdiğimiz söz ve bize göre bu müşterilerimizin en doğal hakkı.

AksuVital olarak, sektördeki öncü rolümüzün ve sorumluluğumuzun gereği olarak herkese açık modern laboratuvarlarımızda araştırma ve geliştirme hizmetlerini en ileri teknolojilerle gerçekleştiriyoruz.  Bu hizmetimizle sadece kendi markamızın değil, sektörde gerçekten doğal ürünler için çalışan diğer markalara da itibar ve vizyon desteği sunuyoruz.

AksuVital Ar-Ge merkezi; doktor, gıda ve kimya mühendisleri, kimyager, tıbbi ve aromatik yağlar uzmanlarından oluşan, alanında yetişmiş laboratuvar kadrosuyla çalışmalarını yürütmektedir. 600 M2 alana sahip laboratuvarı, süreç içerisinde ihtiyaç duyulan bütün hammadde ve son ürün analizlerinin yapılabilmesi için gerekli, HPLC, GC-MS, atomik absorpsiyon, liyofilizatör, nanopartikül, karakterizasyon, stabilite kabini, otoklav, ışık mikroskopu, UV-VİS Spektrofoto-metre vb. teknik donanıma sahiptir. Ar-Ge departmanımız, Türkiye’de bilimin öncülerinden olan; TÜBİTAK, İstanbul Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi gibi üniversiteler ve kurumlar ile birlikte başarılı projeler üretmektedir.

AksuVital Ar-Ge merkezi, Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığının onayı ile doğal ürünler sektöründe Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezi olmuştur. Ar-Ge merkezimizde yılda ortalama 15-20.000 civarında analiz yapılmakta, 1 patent ve 3 Ar-Ge projesi gerçekleştirilmektedir.

Müşteri memnuniyet garantimiz

AksuVital’in bütün ürünlerinin arkasında; ürünlerin kalite ve güvenliğinden sorumlu, konusunda uzmanlardan oluşan, her bir ürün için 1989’dan beri tutkuyla çalışan bir ekip var.

AksuVital kurulduğu günden bu yana koşulsuz tüketici memnuniyeti ilkesi doğrultusunda çalışıyor, satın aldığınız her ürüne memnuniyet garantisi sunuyor.

Ürünün paketi açılmış ve hatta %50’sine kadar kullanılmış bile olsa memnun kalmadığınız ürünü satın aldığınız noktaya koşulsuz şartsız iade edip paranızı geri alabilmeyi taahhüt ediyoruz.    

  • Kullanım Bilgi :11 yaş ve üzeri için 1 efervesan tableti bir bardak (200 ml) suda eriterek tüketebilirsiniz. Belirtilen kullanıma uyunuz ve tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Partikül oluşabilir. Bu bir bozulma değildir.
  • Uyarılar : Kara mürver bitkisi pişirilmediği taktirde içeriğinde bulunan lektin kimyasalları aktif olabilir. Bu madde ishal, kusma ve bulantı yapabilir.
  • Ambalaj : 20 Efervesan Tablet

Benzer Ürünler