Sıkca Sorulan Sorular

Gıda Takviyeleri | Genel

Birden fazla gıda takviyesi aynı anda kullanılabilir mi?

Kronik bir rahatsızlığınız veya düzenli kullandığınız bir ilaç bulunmuyorsa; tüm ürünlerimizi ve gıda takviyelerimizi aynı gün içerisinde iki saat aralıklarla tüketmenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Gıda takviyelerini nasıl muhafaza etmeliyim?

Kullanmakta olduğunuz gıda takviyelerini ısı, ışık ve nemden uzak bir ortamda muhafaza edebilirsiniz. Nemli bir ortam olduğu için buzdolabında saklamanız tavsiye edilmez.

Raf ömrü uzun olan ürünlerin içerisinde koruyucu var mıdır?

AksuVital gıda ve gıda takviyelerinin tamamen steril koşullarda üretimi yapılarak hiçbir koruyucu kullanılmasına gerek kalmadan laboratuvar ortamında bitkilerin özü ayrıştırılarak üretilmektedir. Son teknoloji cihazlarda kalite kontrolleri ve analizleri gerçekleştirildiği için %100 müşteri memnuniyeti garantisine sahiptir.

Gerçek bal nasıl anlaşılır?

Balın gerçek olup olmadığını ise, laboratuvarda yapılan analizlerle anlayabiliriz. Ticari glikoz, su içeriği, prolin, C4 miktarlarına bakılıp bala müdahale edilip edilmediği tespit edilir. Arılara antibiyotik verilip verilmediği, insan sağlığı için olumsuz etkileri olan kurşun, kadminyum gibi ağır metallerin bulaşıp bulaşmadığına bakılır. Bu nedenle bal karışımlarında bu analizler büyük önem arz etmektedir. AksuVital tüm bal ürünlerinde analiz ve üretim koşullarına son derece dikkat etmekte ve güvenle siz değerli tüketicimize sunulmaktadır.

Balın kristalleşmesi normal midir?

Bazı tanım ve hükümleri “Bal standardı” bölümünde verilen 2000/39 sayılı “Bal Tebliği”nde kristalize bal “kristalizasyon metotlarının herhangi birine tabi tutularak veya balın kristalleşmesi için herhangi bir işleme tabi tutulmaksızın tamamen veya kısmen şekerleşmiş, krema ve fondan kıvamdaki bal” şeklinde tanımlanmıştır. Görüldüğü gibi balın şekerlenmesi bozulma olmayıp balın elde edildiği bitkisel kaynağa göre oluşabilen doğal bir olaydır. Ancak tüketicilerin çoğu kristalize olan balı bilgisizlik sonucu hileli bal olarak düşünürler. Bu yanılgı, ülkemizde özellikle süzme bal pazarlamasında sıkıntılara yol açmaktadır. Gerçek olan, pek çok doğal ve kaliteli balın çok çabuk hatta süzme aşamasından hemen sonra bile şekerlenmeye başlayabileceğidir.

Üretim

Yumuşak jelatinlerin dış kaplaması hangi kaynaktan üretilmektedir?

Yumuşak jelatin şeklinde üretilen kapsüllerimiz, helal sertifikalı sığır jelatinden üretilmiştir.

Bitkisel kapsüllerin dışındaki kaplama hangi kaynaktan elde edilmektedir?

Kapsül gurubu ürünlerimizde, dış kaplaması vejetaryen ve hayvansal bir katkı kullanılmadan tamamen bitkisel hidroksipropilmetil selülozdan elde edilmektedir.

Markalar

Natural Hekimce markalı ürünler AksuVital’e ait ürünler midir?

A101’de satılan ürünler tarafımızca Private Label olarak üretilmekte, içerik ve fiyat dengesi ilgili firma tarafından oluşturulmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi alabilmek amacıyla 0212 671 55 47 numarası üzerinden Müşteri Hizmetleri yetkilerimizle görüşebilirsiniz.