Hakkımızda

Biz Kimiz: AksuVital’in marka yolculuğu 1989 yılında başladı. Bal üretimiyle başlayan bu yolculuk, yıllar içerisinde tüm Türkiye’ye yayılan bir markanın başarı hikâyesine dönüştü. Bal üretiminin ardından apiterapi, fitoterapi ve aromaterapi ürünlerinin üretimiyle devam eden AksuVital, “Gıda Takviyesi ve Arı ürünleri” alanın lider markası haline geldi.

400 çeşit ürünüyle alanında ilklerin markası haline gelen Aksu Vital, uzman kadrosu, hijyenik ve modern tesislerinde, ilgili mevzuatlar çerçevesinde GMP, ISO 22000:2005 ve ISO 9001:2015 standartlarına göre üretim yapmaktadır. AksuVital, ShiffaHome, Softem ve NaturalHekimce, Avicenna markaları ile ürünlerini; aktar, eczane ve market kanallarında tüketicisine yüksek kalite standartlarında ürünler sunmaktadır. Sadece ülkemizde değil, Orta Doğu başta olmak üzere 5 kıtaya ihracat yapan AksuVital, dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir.

AksuVital, ürün güvenliği prensiplerine uyarak sektöründe güvenin ve kalitenin simgesi olmayı hedeflemiştir ve bu hedefine ulaşan markaları ile çalışmalarına tam 30 yılı aşkın süredir devam etmektedir.

AksuVital Tarihi

1989 'YENİ AKSUBAL' IN İLK FAALİYETLERİ Yunus Aksu bal, arı sütü, bal polen karışımları ile ilgili faaliyetlerine Ziraat fakültesinde okurken Malatya'da başladı. Arıcılık serüveni fakülte bittiğinde kendi arılarından ürettiği, balı, poleni ve arı sütünü preparat halinde piyasaya ilk sürmesiyle devam etti.

1994 AKSUVİTAL MARKASI BÜYÜYOR Aksuvital tescilli markasıyla; öğütülmüş ürünler, macunlar ve pekmezler pazara sunuldu. Firma felsefesini “İNSAN SAĞLIĞI” üzerine kurarak bu alanda ürün yelpazesini genişletmeyi hedefledi. İbni sina tedavi tecrübesindeki bitkisel macunları üretti. Bitkisel macunlarda propolisi ilk kullanan firma oldu. Kudret narı bitkisinin kullanım zorluğunu aşmak için zeytinyağlı tarzdan ballı forma dönüştürerek yaygın bir kullanım kazanmasını sağladı. Softjel kapsül formatı ile yenilikçi tarafını devam ettiriyor.

1998 MERKEZ OFİSİN İSTANBUL'A TAŞINMASI Şirket merkezi ve fabrika faaliyet alanlarının geliştirilmesi düşüncesiyle İstanbul İkitelli'ye taşındı. Uluslararası fuarlara katılmaya başlayınca, İstanbul olmadan uluslararası firma olunamayacağını gördü ve İstanbul a taşınmaya karar verdi.

2000 AKSUVİTAL DOĞAL ÜRÜNLER GIDA VE SAN. AŞ Kurum, 2000 yılından itibaren Aksu Vital Doğal Ürünler Gıda ve San. AŞ adıyla hizmet sunmaya başladı.

2003 SHİFFAHOME MARKASININ TESCİLİ Gıda takviyeleri, bitkisel yağlar ve bitki çayları ShiffaHome markası ile hayat buluyor. Artık hedef daha bir netleşmişti. İnsan sağlığına dokunan katkı sağlayan ürün yelpazesini genişletecekti. Bunun için APİTERAPİ FİTOTERAPİ AROMATERAPİ olarak sınıflandırdı ve uzun vadeli hedeflerini belirledi.

2003 AVİCENNA MARKASININ TESCİLİ Avicenna markası ile eczane kanalına gıda takviyeleri ve yeni ürünler üretilmeye başlandı. Üç ana kategoriye ayırdığı doğal sağlık destek ürünlerini pazarda farklılaştırarak markalaşma yoluna gitti. Zor bir tercihti ama pazarın talebini dikkate almanın önemli olduğunu düşündü. Bu amaçla ShiffaHome markasını geleneksel kanalda, Avicenna markasını eczanelerde konumlandırdı.

2009 SOFTEM MARKASININ TESCİLİ Doğal kozmetikler alanında yumuşak ilaç anlamına gelen Softem® markası sabun, şampuan, kremler ile pazara sunuldu.  Kuruluş felsefisi gereği, kozmetik alanında da doğal/bitkisel içerikli ürünler geliştirdi. İnsana temas eden harici ürünlerde de doğallığa ihtiyaç olduğunu düşünerek Softem markasını oluşturdu.

2008 E-TİCARET AKSUVİTAL AksuVital üst marka olarak iç pazarda tüketici taleplerine ulaşabilecek her noktada var olmaya ve değişen tüketici taleplerine cevap oluşturma adına ulaşılabilirliği dikkate almıştır. Bunun içinde yaygın bir bulunurluğu hedeflemektedir. Bu sebeple e-ticaret sitesini hayata geçirdi.

2010 NATURAL HEKİMCE MARKASININ TESCİLİ Market kanalında Natural Hekimce markasıyla öğütülmüş ürünler, macunlar, tabletler ve şuruplar üretildi. Tüketici taleplerinin market AVM kanalına yoğunlaşmasından hareketle, marka farklılaşmasına gitme gereği duymuştur. Bununla hem Pazar çatışmasını önlemek hem de tüketicinin aidiyet ve alışveriş yaptığı yere göre özel oluşunu sağlama hedeflenmiştir.

2012 YENİ FABRİKA VE OFİSLER 2012 yılında uzman kadrosuyla Beylikdüzün'deki modern fabrika ve ofise taşındı. Ülkemizin gelecek vizyonu yürüyüşünde yerini alma adına 9,500 metre karelik kapalı alanda 600 metre kare laboratuvarıyla GMP standartlarında modern bir fabrika hedeflendi ve kuruldu.  Çok fonksiyonlu üretim tesisin de, solüsyon, damla, tablet, kapsül, efervesan tabletten pastiline, macundan softjel kapsülüne, gelenekselden en modernine kadar üretebilmekte. ARGE tarafı emsallerinin birkaç kat önünde hareket eden, yılda 3 proje ve bir patent alma hedefiyle hareket edilmektedir.

2017 AR-GE MERKEZİ TESCİLİ AksuVital laboratuvarları Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayı ile Ar-Ge merkezi seçilerek, doğal ürünler sektöründe Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezi olmuştur. Ar-Ge merkezimizde yılda ortalama 15-20.000 civarında analiz yapılmaktadır.

2020 İKİNCİ ÜRETİM TESİSİ EKLENİYOR  Artan ürün talebini karşılayabilmek için ikinci üretim ve dağıtım merkezi Beylikdüzü’ nde hayata geçirildi.

1gorsel-ic-safya819_4027.jpg